Profilová fotografie uživatele

Kuchticka

148
počet receptů
274,2K
počet zobrazení receptů
180
počet receptů přidaných do oblíbených

Basmati rýže

Basmati rýže je populární rýžová odrůda, která je známá svým výrazným aroma a dlouhými, štíhlými zrny. Vaření basmati rýže vyžaduje trochu více pozornosti než vaření běžné bílé rýže, ale výsledek stojí za to.

Špagety po uhlířsku

Spagety "alla carbonara" nebo také spaghetti po uhlířsku jsou klasickým italským receptem. Připravují se s guanciale (italskou slaninou), vejci, sýrem Pecorino Romano (nebo Parmezánem) a pepřem.

Samosa

Samosy jsou oblíbené indické plněné taštičky, které jsou obvykle fritované. Klasická náplň zahrnuje brambory a hrášek, ale můžete je naplnit různými surovinami podle svého vkus

Rychlý oběd z veprové kýty

Vepřová kýta je skvělým zdrojem bílkovin a je velmi univerzální surovinou. Jedním z rychlých a jednoduchých receptů, které můžete připravit z vepřové kýty, je vepřový řízek s bramborovým salátem.

Babiccina tvarohova babovka

Výborná tvarohová bábovka je tradiční český dezert, který se těší velké oblibě. Následující recept je inspirován tím, jak by ho mohla připravit babička - s jednoduchými surovinami a mnoho lásky.

Vinaigrette zálivka

Vinaigrette je klasická francouzská zálivka, která se skládá z oleje, octa, soli a pepře. Přidávají se do ní často také jiné ingredience, jako je hořčice, bylinky, nebo česnek pro různé chutě.

Rizoto s veprovym masem

Rizoto s vepřovým masem je bohaté, chutné jídlo plné textury a chuti. Následující recept je jednoduchý a snadno sledovatelný.

Grissini tyčinky

Grissini, známé také jako italské chlebové tyčinky, jsou křupavé a lahodné a ideální jako předkrm nebo snack. Grissini můžete ochutnat různými bylinkami a kořením, jako je rozmarýn, tymián nebo sýr.

Casarecce allarrabbiata

Casarecce all'arrabbiata je tradiční italský pokrm, kde casarecce - specifický typ těstovin, je podáván s pikantní rajčatovou omáčkou. Název "arrabbiata" znamená "rozzlobená", což odkazuje na pálivost chilli papriček v omáčce.

Tradiční recept na Mille feuille

Mille-feuille, což ve francouzštině znamená "tisíc listů", je tradiční francouzský zákusek složený z vrstev listového těsta a krému. Tento zákusek je trochu náročnější na přípravu, ale výsledek stojí za to. Následuje základní recept:

Dušená mrkev s vepřovým masem

Dušená mrkev s vepřovým masem je jednoduché a výživné jídlo, které je snadné připravit a chutná vynikající.

Hrnkový mřížkový koláč s tvarohem

Hrnkový mřížkový koláč s tvarohem je tradiční český recept, který je oblíbený pro svou jednoduchost a vynikající chuť. Tento koláč kombinuje křupavé těsto a jemnou tvarohovou náplň, které dohromady vytvářejí skvělou chuť a texturu. Tvarohová náplň je naví

Hlavní kategorie